Fort aan de Buursteeg - RBT Heuvelrug
TOP Fort aan de Buursteeg

TOP Fort aan de Buursteeg - Renswoude

N 52.0498202 / E 5.5504427

Het Fort aan de Buursteeg ligt vlak bij het Grebbelinie Bezoekerscentrum. Het werd in 1786 aangelegd en is één van de grootste en belangrijkste verdedigingswerken van de Grebbelinie. Er konden wel honderden militairen tegelijkertijd bivakkeren. Het fort werd belegerd tijdens de oorlog tegen de Fransen in 1794-1795 en lag in de frontlinie in 1940.

Naast een belegeringsplaats werd het fort ook handig ingezet om te kunnen verdedigen met water. Al in de 16e eeuw werd er een stelsel van dammen, sluizen en forten gebruikt waarmee slim gebruik kon worden gemaakt met het water in de Gelderse Vallei. Zo zorgde het water ineens niet meer voor overlast, maar voor een natuurlijke extra verdediging.

Nu is het fort een monument en een TOP (Toeristisch Overstap Punt). Met een parkeerplaats, restaurant en veel mogelijkheden om routes te fietsen en te wandelen, is dit een ideaal startpunt voor je route.

Foto: ©RBT Heuvelrug & Vallei

Fort aan de Buursteeg - RBT Heuvelrug

TOP Fort aan de Buursteeg
Buursteeg 1
3927 EH Renswoude

Contactgegevens
T: +3185 041 0110
E: info@grebbeliniebezoekerscentrum.nl

Openingstijden
24 uur open
Beoordelingen
Er zijn geen reviews gevonden voor dit afstapmoment.
Schrijf een beoordeling

Heb je een bezoek gebracht aan deze locatie? Help ons mee en schrijf een beoordeling.

Selecteer het aantal sterren dat je deze locatie geeft (op basis van maximaal 5 sterren) en beschrijf je ervaring

Voor de veiligheid willen we zeker weten dat je een mens bent.