Jouw route 1
Afstapmomenten 2
Print of download 3
Open de route in onze app
Open Fietsroute vanaf D'Oude Veiling naar de Beemster  in onze app
Volgende stap
Laatste stap

Fietsroute vanaf D'Oude Veiling naar de Beemster

lengte 56.48 km
thema dorpen, landelijk, lekker
Kcal 971
Fiets 3 uur 14 min
E-bike 2 uur 35 min

Hoorn, Noordbeemster, De Goorn

De Beemster regio is bij iedereen welbekend van de kaas. Maar waar komt die kaas nou eigenlijk vandaan? De Beemster is tegenwoordig een polder, maar ooit was hier een binnenzee die in verbinding stond met de Zuiderzee. In de zeventiende eeuw is de drooglegging begonnen en zo is Droogmakerij De Beemster ontstaan. Door de drooglegging ontstond zeer vruchtbare landbouwgrond en dit moest natuurlijk eerlijk verdeeld worden, aan de geometrie van de stukken grond kun je dit nog goed zien. Dit is ook het typische beeld wat je ziet als je Nederland bekijkt vanuit bijvoorbeeld een vliegtuig. Sinds 1999 behoort de Beemster tot UNESCO Werelderfgoed.

Op de grond van de Beemster grazen veel koeien en die zorgen voor de echte Beemster producten. Nu je hebt gezien waar deze producten zijn ontstaan is het tijd om deze te proeven. Bij Restaurant Stoer in de Beemster staat er genoeg op de kaart om weer energie te krijgen voor de laatste kilometers. Zet je beenspieren goed aan het werk op weg naar Spierdijk en naar Hoorn. Vanuit de verte kun je molen de Krijgsman al zien staan. Wij raden je aan om in Hoorn van je fiets te springen bij Brasserie d'Oude Veiling en al je spieren lekker tot rust te laten komen, bijvoorbeeld op het gezellige terras of binnen in een knus hoekje.

De Beemster is meer dan dat plakje kaas, kom het ontdekken.

Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen ingevoerd!
Schrijf een beoordeling

Heb je deze route gefietst? Deel je ervaring dan met ons en andere fietsers.

Selecteer het aantal sterren dat je deze route geeft (op basis van maximaal 5 sterren) en beschrijf je ervaring

Voor de veiligheid willen we zeker weten dat je een mens bent.
Afstapmomenten zoeken Afstapmomenten zoeken
Op de route
Op de route

Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten

lengte 56.48 km
Kcal 971
Fiets 3 uur 14 min
E-bike 2 uur 35 min

Nog geen afstapmomenten toegevoegd

Gefeliciteerd met je fietsroute!

lengte 56.48 km
Kcal 971
Fiets 3 uur 14 min
E-bike 2 uur 35 min

Selecteer hieronder het gewenste formaat

Fietsroutekaart

Fietsroutekaart

Met deze optie ontvang je alleen de uitgebreide fietsroutekaart

Printen
Downloaden
Mailen
Knooppunter formaat

Knooppunter formaat

Met deze optie ontvang je alleen de beknopte knooppunten.

Printen
Downloaden
Mailen
Fietsroutekaart + Beschrijving

Met deze uitgebreide optie ontvang je alles wat je nodig hebt voor een zorgeloze fietstocht.

Printen
Downloaden
Mailen
GPX bestanden

GPX bestanden

Downloaden
Mailen
Volgende stap
Laatste stap