
Fietsroute rond Windesheim


Zwolle, Wijhe, Windesheim
Het dorp Windesheim werd volgens opgravingen al bewoond in de Jonge Steentijd (circa 11.000 jaar voor het begin van onze jaartelling). Tot aan de 16e eeuw stond hier het moederklooster van de Congregatie van Windesheim. De congregatie stichtte kloosters door heel Noordwest-Europa. Van het klooster is niet veel meer over, al biedt de voormalige brouwerij nu onderdak aan de protestante kerk. Ook Huis Windesheim is er niet meer, het werd in de Tweede Wereldoorlog door een geallieerde bommenwerper geraakt. Er zijn alleen nog enkele bijgebouwen van overgebleven. Deze fietsroute gaat voor een groot deel langs de IJssel en biedt prachtige doorkijkjes.
Matthias
Op zich een leuke route. Zou n?g leuker zijn als je in Wijhe het pontje kon nemen naar de overkant en dan bij Hattem weer terug. Maar desondanks leuke fietsroute.
Dennis
Een redelijk saaie fietsroute door hoofdzakelijk landerijen.
Janko
Erg saai zoals Dennis ook al schreef, grotendeels weilanden, wel lekker gewandeld in Bos Windesheim, waar je beter je auto neer kunt zetten op een ruime parkeerplaats, in het dorp zelf is het zeer beperkt.
Dirk
Inderdaad wat saai, Bos Windesheim kun je lekker wandelen en heeft een goede, grote parkeerplaats, in het dorp zelf bijna altijd bezet door bewoners, wat ook wel logisch is, want veel parkeerplek is er niet.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten


Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!

