Fietsroute door de prehistorie van Limburg


Maastricht, Valkenburg, Aken
Waan je even in de prehistorie tijdens deze fietstocht. Je fietst langs de mooiste natuurgebieden en bijzondere plekken uit de geschiedenis. Naast Limburg, stuurt deze route je ook een stukje door Duitsland en België heen.
Over een stuk land wat ooit zee was kom je langs het Natuurhistorisch Museum waar je de geologische geschiedenis van deze regio mee krijgt. Sta oog in oog met de dieren uit de Krijtzee miljoenen jaren geleden.
Vervolg je weg langs Vuursteenmijnen in Valkenburg waarvan de stenen ooit gebruikt werden om gereedschap van te maken door onze voorouders. De mooie natuur in het heuvelachtige landschap van Limburg geven je de ultieme beleving tijdens het fietsen. Vanaf het Drielandenpunt kan je doorrijden naar het Aachener Wald, ofwel het Akense bos, om de oude bomen te bewonderen.
Tegen de grens met België aan vind je nog verschillende bezienswaardigheden, waaronder de grafheuvels en dichtbij Maastricht, de Duivelsgrot.
Wil je lekker een weekendje fietsen? Dan is deze fietsroute perfect voor jou! Halverwege kun je namelijk overnachten in het eerste hotel in Cubaanse stijl, Hotel Cuba Libre. De volgende dag staat je dan nog een prachtige route te wachten met mooie uitzichten. Stap op je (elektrische) fiets en trappen maar!
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten


Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!

