Rode Wipmolen
Rode Wipmolen

Rode Wipmolen - Hazerswoude-Dorp

N 52.116000660769 / E 4.585774921957

Tussen fietsknooppunten 74 en 05 fiets je langs enkele poldermolens. Het gaat hier om zogenaamde ‘wipmolens’. Een wipmolen is een specifiek soort molen waarbij het gehele bovenhuis gedraaid kan worden. Vermoedelijk werden dit soort molens ‘wipmolens’ genoemd, omdat ze overtollig water uit de polder maalden of ‘wipten’.

Als eerste zie je aan de overkant van de N11 de Groenendijksemolen uit 1627 van de voormalige polder Nieuw Groenendijk (nu polder Groenendijk). Even verderop fiets je langs de Rooie Wip. Deze molen werd in 1639 gebouwd voor de bemaling van de Gemenewegse polder.

Als je daarna de brug over de Oostvaart oversteekt, dan zie je aan je rechterhand de Geremolen of de Blauwe Wip die sinds 1636 de Oost- en Westgeerpolder (nu Geer- en Buurtpolder) bemaalde. 

Rode Wipmolen

Rode Wipmolen
Gemeneweg 24
2391 NB Hazerswoude-Dorp

Contactgegevens

Openingstijden
Maandag Gesloten
Dinsdag Gesloten
Woensdag Gesloten
Donderdag Gesloten
Vrijdag Gesloten
Zaterdag 10:00 - 16:15
Zondag Gesloten
Beoordelingen
Er zijn geen reviews gevonden voor dit afstapmoment.
Schrijf een beoordeling

Heb je een bezoek gebracht aan deze locatie? Help ons mee en schrijf een beoordeling.

Selecteer het aantal sterren dat je deze locatie geeft (op basis van maximaal 5 sterren) en beschrijf je ervaring

Voor de veiligheid willen we zeker weten dat je een mens bent.