Watermolen Bels is een restaurant op korte afstand van Ootmarsum en vormt een praktisch start- of rustpunt tijdens een fietstocht. Er is parkeergelegenheid, een fietsenstalling en de mogelijkheid om e-bikes op te laden. In het hoofdgebouw kun je terecht voor koffie, lunch of diner, terwijl je uitkijkt op een van de oudste molenlocaties in de regio.
De geschiedenis van deze plek gaat terug tot 1725, toen hier een papiermolen werd gebouwd. Omdat papierproductie minder rendabel werd, liet eigenaresse Meyer een tweede molen bouwen voor het branden van cichorei, een koffievervanger. In 1860 werd de molen door haar zoon omgebouwd tot korenmolen.
In 1916 kwam het complex in handen van Jannes Bels. De oorspronkelijke papiermolen (het rechtergebouw) werd eveneens ingericht als korenmolen en het bovenslagrad werd vervangen door een turbine. Aan deze familie dankt de molen zijn naam.
Sinds 1957 is het geheel eigendom van Stichting Het Overijssels Landschap. De molens, boerderijen en omliggende gronden zijn gerestaureerd. Het bijgebouw wordt tegenwoordig gebruikt als tentoonstellingsruimte over Overijsselse molens.
Restaurant Watermolen Bels
Bergweg 9
7663 TB
Mander
Contactgegevens
T: 0541-680 213
E: info@watermolenbels.nl
W: https://www.watermolenbels.nl/
| Openingstijden | |
|---|---|
| Maandag | Gesloten |
| Dinsdag | 10:00 - 20:00 |
| Woensdag | 10:00 - 20:00 |
| Donderdag | 10:00 - 20:00 |
| Vrijdag | 10:00 - 21:00 |
| Zaterdag | 09:30 - 21:00 |
| Zondag | 10:00 - 20:00 |
Elke derde zondag van de maand wordt er een maaldemonstratie in de molen gehouden. De keuken is dinsdag t/m zondag geopend van 11:30 tot 20:00 uur.