“Vom Hören sagen” is een kunstinstallatie van de kunstenaars Suchan Kinoshita en Hasje Boeyen, uit 2000, die deel uitmaakt van de openlucht-kunstroute Kunstwegen in de regio Grafschaft Bentheim.
De titel “Vom Hören sagen” is een woordspeling. Letterlijk “van horen zeggen”, wat duidt op iets dat niet met zekerheid vaststaat. Een verhaal dat men heeft gehoord, maar waarvan de details ongrijpbaar zijn. De kunstenaars gingen op zoek naar een vergeten geschiedenis: het verhaal van een echtpaar dat in de jaren 1950 aan het kanaal kwam wonen, enkele jaren woonde buiten het dorp, en daarna weer verdween. Wat er overbleef, waren alleen sporen: een ruïne van een dubbelhuis, overblijfselen van een tuin, een bankje aan het kanaal.
Met deze installatie wordt het thema van verdwenen verhalen, herinnering en de grens tussen feit en mythe zichtbaar gemaakt. Er wordt uitgedaagd om betekenis te zoeken in ruïnes en fragmenten, en om je te realiseren dat niet alles netjes in de geschiedschrijving staat: “Kan het ook mythe zijn?” luidt een kernvraag van het werk.
Kunstwerk "Vom Hören sagen"
Am Coevorden-Piccardie-Kanal
49824
Emlichheim
Contactgegevens
W: https://www.grafschaft-bentheim-tourismus.de/poi/kunstwegen-objekt-vom-hoeren-sagen
| Openingstijden | |
|---|---|
| 24 uur open | |