Amstelmeer
Het Amstelmeer

Het Amstelmeer - Slootdorp

N 52.883224286375 / E 4.8834630091008

De oorsprong van het Amstelmeer ligt in de tijd vóór de inpolderingen. Oorspronkelijk was dit een open verbinding met de Waddenzee en maakte het deel uit van een groter getijdengebied. Door stormvloeden en de voortdurende invloed van de zee ontstond een binnenwater dat steeds verder werd afgescheiden van het omliggende land.

In de 19e eeuw veranderde het gebied ingrijpend door de aanleg van polders, zoals de Anna Paulownapolder (1846). Dijken sloten het Amstelmeer af van de zee, waardoor het zijn open verbinding verloor en een binnenmeer werd. Later zorgde ook de aanleg van de Afsluitdijk (1932) voor een verdere verandering van het watersysteem in de regio.

Wat overbleef is een relatief ondiep meer met een belangrijke functie voor waterberging en recreatie. Het wordt gebruikt door zeilers en andere watersporters, maar speelt ook een rol in het regionale waterbeheer.

Amstelmeer

Het Amstelmeer
Amsteldiepdijk
1774 NN Slootdorp

Contactgegevens

Openingstijden
24 uur open
Beoordelingen
Er zijn geen reviews gevonden voor dit afstapmoment.
Schrijf een beoordeling

Heb je een bezoek gebracht aan deze locatie? Help ons mee en schrijf een beoordeling.

Selecteer het aantal sterren dat je deze locatie geeft (op basis van maximaal 5 sterren) en beschrijf je ervaring

Voor de veiligheid willen we zeker weten dat je een mens bent.