Doesmolen en Kalkmolen
Doesmolen en Kalkmolen

Doesmolen en Kalkmolen - Hoogmade

N 52.1607235 / E 4.5669743

Aan de rechterkant van de weg is een bijzondere molentweegang, bestaande uit twee wipmolens, te zien. Langs de Does staat de Doesmolen, die rond 1630 werd gebouwd voor de Doespolder. Dit is de bovenmolen, die het opgehaalde water uit de polder op het boezemwater loost.

Iets verderop staat de ondermolen, die het water richting de bovenmolen pompt. Het gaat hier om de Kalkmolen. Dat komt omdat deze molen eerst in de Kalkpolder stond. Van 1684 tot 1959 werd deze molen gebruikt voor de bemaling van de polder onder Leiderdorp, totdat een elektrisch gemaal werd gesticht.

Vanwege de opheffing van de polder in 1972 en de grootschalige bouwactiviteiten in de daaropvolgende jaren werd in 2006 besloten om de molen te verplaatsen. De Doespolder kampte met een gedaald polderpeil, waardoor de Doesmolen niet goed de polder kon bemalen. Om dit op te lossen werd de molentweegang in 2009 gebouwd. 

Doesmolen en Kalkmolen

Doesmolen en Kalkmolen
Doespolderkade 5
2355 AB Hoogmade

Contactgegevens

Beoordelingen
Er zijn geen reviews gevonden voor dit afstapmoment.
Schrijf een beoordeling

Heb je een bezoek gebracht aan deze locatie? Help ons mee en schrijf een beoordeling.

Selecteer het aantal sterren dat je deze locatie geeft (op basis van maximaal 5 sterren) en beschrijf je ervaring

Voor de veiligheid willen we zeker weten dat je een mens bent.