
Fietsroute langs de Westerwoldsche Aa




Winschoten, Bad Nieuweschans, Blauwestad
Vandaag volg je de rivier die ontstaat uit de samenvloeiing van de Mussel Aa en de Ruiten Aa in Oost-Groningen: de Westerwoldsche Aa. Vanaf de samenvloeiing ter hoogte van Wedde, stroomt de rivier door naar Bad Nieuweschans en mondt uit in de Dollard.
De Westerwoldse Aa speelt een belangrijke rol in de waterhuishouding van de regio. Zo voert ze overtollig water af via beken, zijstromen en waterstelsels. Ze fungeert als afvoerrivier voor het oosten van de provincie Groningen, waar via diverse beken, zijstromen en stelsels water wordt geloosd.
Ter hoogte van Bad Nieuweschans fungeert de rivier ook als landsgrens tussen Nederland en Duitsland. De inwoners van Bad Nieuweschans kunnen trouwens iets bijzonders: drie keer verhuizen zonder een doos in te hoeven pakken. Dit grensstadje heette tot 2009 'gewoon' Nieuweschans en daarvoor al Langakkerschans, wat nu een straatnaam is in de stad.
Al lange tijd is Nieuweschans een kuuroord met mineraalrijk water uit eigen bron. Door in 2009 het woordje 'Bad' toe te voegen aan de plaatsnaam, hoopte men meer bekendheid te krijgen als kuuroord en meer toeristen aan te trekken. Naast een natuurlijk kuuroord vind je in het stadje maar liefst 47 rijksmonumenten.
Ten slotte passeer je middenin het Oldambtmeer het plaatsje Blauwestad: een gebied dat ooit akkerland was, maar nu helemaal is ingericht als recreatie- en woongebied. Je krijgt het gevoel alsof je even op een eiland bent. Via de Pieter Smitbrug kom je weer terug op het 'vasteland'.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten




Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!



