
Fietsroute van Ootmarsum naar Egheria




Ootmarsum, Oldenzaal, Rossum
Je avontuur begint in het levendige Oldenzaal, een stad met een rijke geschiedenis en een bourgondisch karakter. De imposante Sint-Plechelmusbasiliek vormt het hart van de binnenstad en herinnert aan een verleden dat eeuwen teruggaat. Vanuit hier fiets je zo het Twentse buitengebied in. Je slingert door het lommerrijke coulisselandschap richting Ootmarsum, langs houtwallen, weilanden en stille weggetjes.
In Ootmarsum zelf kun je even afstappen in een stadje dat bekendstaat om haar charmante straatjes, galerieën en vakwerkhuizen. Vanaf hier kronkel je verder langs het riviertje de Dinkel, met onderweg het Schuivenhuisje van Tilligte en de watermolen bij landgoed Singraven.
Trotseer de Hakenberg voor mooie uitzichten over het mystieke landschap. Ook bij de Paasberg tref je een uitzichtpunt, waarbij je uitkijkt over de bossen, poelen en akkers met wilde bloemen en koren. Deze heuvel is doordrenkt met geschiedenis en mythen. Volgens de legende zouden hier vroeger heidense rituelen zijn uitgevoerd voor de jaarlijkse lentefeesten.
Het absolute hoogtepunt is het bijzondere natuurgebied eb stiltegebied Egheria, gelegen tussen Oldenzaal en De Lutte. Dit landgoed was vroeger in het bezit van de textielbaron Ten Cate. Hij vernoemde het landgoed naar zijn vier zonen: Egbert, Hendrink, Richard en Arnold.
De hoge Tankenberg van maar liefst 85 meter hoog is het hart. Vanaf het voormalige theekoepeltje van de familie op de top daarvan heb je een magnifiek uitzicht over dit prachtige, maar vooral ook stille natuurgebied. Het enige wat je hier hoort is de ruisende wind door de bomen, het fluiten van de vogels en het kabbelen van de beekjes.
Je eindigt zoals je begon: in Oldenzaal. Maar na deze tocht voelt de stad net iets anders, als een plek waar je vol nieuwe indrukken weer terugkomt.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten




Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!



