Fietsroute van klooster tot kapelletje
Borne, Weerselo, Saasveld
In Twente kom je opvallend veel oude kloosters, kerken en kapelletjes tegen. Vaak eeuwenoude historische panden met grote culturele waarde die een vertrouwd beeld vormen in de plaatsen en vaak al zichtbaar zijn vanuit de wijde omgeving. Deze fietstocht brengt je langs dat bijzondere religieuze erfgoed tussen Weerselo en Zenderen in het hart van Twente; alle gebouwen hebben een bijzonder verhaal wat een bezoek zeker de moeite waard maakt.
De St. Plechelmuskerk bijvoorbeeld lijkt veel te groot voor het kleine plaatsje Saasveld. Het heeft kleurige gebrandschilderde ramen en is gebouwd op de plek waar vroeger kasteel Saterslo stond. De oude buitengracht omringt de kerk nog altijd.
Een paar kilometer verderop fiets je al weer langs de opvallend hoge Sint-Stephanuskerk in Borne. Binnen wachten deels zichtbare fresco’s, uit hout gesneden heiligenbeelden, 14 kruiswegstaties en schitterende gebrandschilderde ramen maken om bewonderd te worden.
In het stille Zenderen, net buiten Borne, staan nog 3 grote kloostergebouwen waarvan er nog een bewoond is. Ze zijn niet te bezoeken, maar geven wel een prachtige sfeer aan het dorp. Wel kun je hier heerlijk struinen door de kloostertuin.
In Weerselo tenslotte vind je de voormalige kloosternederzetting Het Stift, omringd door oude huizen, een wit kerkje en veel groen. Eeuwen geleden woonden hier adellijke, ongehuwde vrouwen in een religieuze leefgemeenschap.
Rondom Weerselo kom je ook nog kleine Mariakapellen tegen. Rustige plekken waar je even in stilte afstapt om ook dit erfgoed te bewonderen.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten
Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!