Fietsroute van Haren naar Groningen
Haren, Groningen, Eelderwolde
Deze fietsroute start in het levendige Haren en neemt je daarna mee langs het voor Groningers zo bekende Paterswoldsemeer. Bij mooi en vooral warm weer is het de place to be voor watersporters en andere liefhebbers van meer en strand.
Na dit buitenleven bij de stad word je opgeslokt door het fraaie decor van Groningen, met onderweg een van de vele brouwerijen die deze stad rijk is. Daarna komt de plek waar het uiteindelijk om draait vandaag. Aan de rand van de stad vind je Reitdiephaven. Het is een van de meest gefotografeerde stukjes Groningen en een gezellig plek om te zijn.
De kleurrijke huisjes aan het water zijn prachtig om op de foto vast te leggen en geven de haven een heerlijke sfeer. Naast de kleurrijke huisjes zit hier ook een klein winkelcentrum gevestigd waar je een lekker broodje haalt bij de bakker. Er is ook een kleine jachthaven gevestigd. Je kunt een een bootje huren waarmee je over het Reitdiep het centrum van de stad binnen kan varen. Dat is weer eens wat anders dan fietsen.
Via het dorp Hoogkerk en daarna het Eelderdiep ga je weer terug. Dit waterrijke natuurgebied wordt gekenmerkt door de vele fraaie meanders.
Het is een moeras met waterdiepten van 0 tot 50 cm waar veel moerasvogels broeden, zoals blauwborst, rietzanger, kleine karekiet, geoorde fuut en snor. Kokmeeuwen broeden er in een kolonie met op sommige plekken een nest van een kievit en geoorde fuut. In de winter komen diverse soorten eenden en ganzen in grote aantallen op het water voor. Boven het natte gebied zweven vaak kiekendieven over het riet. Vergeet dus vooral niet de verrekijker mee te nmeen wanneer je een vogelaar bent.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten
Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!