Jouw route 1
Afstapmomenten 2
Print of download 3
Open de route in onze app
Open Fietsroute Lek en Lopikerwaard in onze app
Volgende stap
Laatste stap

Fietsroute Lek en Lopikerwaard

lengte
Lengte
51.08 km
thema
Thema
landelijk, natuur
Duur
Duur
2 uur 59 min
route bevat
Route bevat
18 knooppunten

Schoonhoven, Oudewater, Benschop

Grazende koeien op drooggevallen, bloemrijke graslanden in de zomermaanden, slikkige oevers, kleine aangelegde kribben, hogere oeverwallen, strandjes en hier en daar wat dappere bomen en struiken: de buitendijkse uiterwaarden langs de breeduit stromende rivier De Lek tussen Vianen en Schoonhoven vormen zo’n bijzonder natuurgebied, dat het is aangewezen als Natura 2000 gebied. Fietsend over de kronkelende Lekdijk geniet je af en toe van het weidse uitzicht over de traag stromende rivier en die uiterwaarden aan beide kanten.

Vooral bijzonder is Riviereiland De Bol, een schiereiland in de Lek waar je veel aardkundige verschijnselen bij elkaar ziet, zoals door golfafslag ontstane steilrandjes, hogere, levende rivierduinen en de getijdekreek tussen de landtong en de Lekdijk. Bovendien groeien hier enkele zeldzame planten die de rivierduinen vooral in de lente kleur geven.

Aan de andere kant van de dijk zie je het lage landschap van de Lopkerwaard, ook wel Utrechtse Waarden genoemd. Het typische Hollandse landschap bestaat uit verschillende polders die in de loop van de eeuwen zijn ontstaan. Vanaf de dijk herken je de vele slootjes met knotwilgen tussen de weilanden, bosjes, hogere houtkades, molens en de opvallende lintbebouwing. Onderweg door de polders fiets je onder meer langs de kronkelige rivier De Vlist op de grens tussen de Lopikerwaard en de Krimpenerwaard, langs mooie oude plaatsjes als Jaarsveld en Polsbroekerdam, en langs plassen en moerasgebieden.

Stap vooral nog even af bij De Willeskop, zet je fiets hier aan de kant op het parkeerterrein aan de Damweg en maak even een wandeling langs dit waterrijke natuurgebied. Vanaf het wandelpad zie je meertjes, eilandjes, moerasgebied, bijzondere wilde planten en vooral heel veel weide- en watervogels.


Foto (Lopikerwaard): Foto: Polsbroekerdam, een buurtschap tussen Benschop en Polsbroek, gemeente Lopik, Jan dijkstra, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Schrijf een beoordeling

Heb je deze route gefietst? Deel je ervaring dan met ons en andere fietsers.

Selecteer het aantal sterren dat je deze route geeft (op basis van maximaal 5 sterren) en beschrijf je ervaring

Voor de veiligheid willen we zeker weten dat je een mens bent.

Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten

lengte
Lengte
51.08 km
thema
Thema
landelijk, natuur
Duur
Duur
2 uur 59 min
route bevat
Route bevat
18 knooppunten

Nog geen afstapmomenten toegevoegd

Gefeliciteerd met je fietsroute!

lengte
Lengte
51.08 km
thema
Thema
landelijk, natuur
Duur
Duur
2 uur 59 min
route bevat
Route bevat
18 knooppunten

Selecteer hieronder het gewenste formaat

Fietsroutekaart

Fietsroutekaart

Met deze optie ontvang je alleen de uitgebreide fietsroutekaart

Printen
Downloaden
Mailen
Knooppunter formaat

Knooppunter formaat

Met deze optie ontvang je alleen de beknopte knooppunten.

Printen
Downloaden
Mailen
Fietsroutekaart + Beschrijving

Fietsroutekaart + Beschrijving

Met deze uitgebreide optie ontvang je alles wat je nodig hebt voor een zorgeloze fietstocht.

Printen
Downloaden
Mailen
GPX bestanden

GPX bestanden

Met deze uitgebreide optie ontvang je alles wat je nodig hebt voor een zorgeloze fietstocht.

Downloaden
Mailen
Volgende stap
Laatste stap