Fietsroute langs (water)molens in Bosland
Lommel, Pelt, Luyksgestel
Terwijl je fietst over de mooiste paden van Nationaal Park Bosland, kom je onderweg langs een aantal prachtige oude molens. Sommige molens, zoals de Bemvoortse Molen en de Wedelse Molen, zouden weleens de oudste watermolens van de Benelux kunnen zijn.
Beide molens, die zijn gelegen langs de Dommel, worden al aan het begin van de achtste eeuw vermeld op een akte. Destijds zijn ze in bezit van graaf Arnold IV van Loon. Maar vanaf 1259 worden de molens verkocht aan de Abdij van Floreffe. Deze Norbertijnenabdij uit Floreffe (in de buurt van Namen) verplicht alle omwonenden om hun graan op deze molens te malen. Tijdens de Franse Revolutie komen de twee watermolens door een openbare verkoop in privébezit. De eigenaren hebben goed voor de molens gezorgd, want het radarwerk draait nog altijd.
Naast watermolens vind je aan de route ook een aantal zeer fotogenieke windmolens. Sommige molens zijn ter behoud zelfs meermaals verplaatst. Molens als de Leyssensmolen in het Kattenbos en de Sevensmolen in het Heesakkerpark staan inmiddels op schitterende groenlocaties.
Wil je echt alles weten over de werking van molens, ga dan op bezoek bij het Molenmuseum.
Parkeertip: laat je auto kosteloos achter bij de parking bij de Sevensmolen.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten
Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!