Fietsroute Langs uitkijkpunten door het Drentse landschap
Assen, Bovensmilde
Deze route voert je vanuit Assen richting Bovensmilde en weer terug door een afwisselend landschap van bos, water en open veen. Al snel laat je de stad achter je en fiets je het Drentse buitengebied in.
Onderweg kom je door en langs verschillende natuurgebieden, zoals het Fochteloërveen en het Witterveld. Het Fochteloërveen is een van de best bewaarde hoogveengebieden van Nederland, met uitgestrekte vlaktes, veenmos en bijzondere vogelsoorten. Het Witterveld bestaat juist uit heide, graslanden en natte natuur, wat zorgt voor een heel ander landschap.
Langs de route liggen meerdere uitkijkpunten en -torens. Vanaf deze plekken krijg je goed zicht op de omgeving en valt de afwisseling in het landschap extra op: van open veen en waterpartijen tot bosranden en heidevelden.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten
Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!