Fietsroute langs stuwwallen uit de IJstijd




Kleef, Millingen aan de Rijn, Beek
150.000 jaar geleden was het hier ijskoud. Tijdens de voorlaatste ijstijd, het Saalien, rukte landijs vanuit Scandinavië op tot in deze regio. Op sommige plekken was de ijslaag wel 200 meter dik. Door de aanhoudende kou smolt de sneeuw niet meer, en vormde zich een dikke ijsmassa. Het steeds zwaarder wordende ijs duwde met enorme kracht de ondergrond opzij.
Tussen Nijmegen en Kleef (Duitsland) heeft het ijs een kenmerkende W-vorm in het landschap achtergelaten. IJs zoekt van nature de laagste punten op. Toen het steeds verder aandikte, begon het aan de randen de aardlagen op te stuwen. Zo ontstonden de stuwwallen. Oorspronkelijk was dit gebied vlak, maar door het oprukkende ijs ontstond een smalle, golvende heuvelrug.
Tijdens deze fietsroute doorkruis je die stuwwallen en fiets je soms zelfs over hun toppen heen. Regenwater dat op de heuvels valt, stroomt via beekjes naar beneden en vormt zo een afwisselend en waterrijk landschap.
Nog meer zin in ijs? Maak een tussenstop bij IJssalon Clevers.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten




Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!



