
Fietsroute Giethoorn en omgeving




Meppel, Giethoorn, Ruinerwold
In deze route vanuit Steenwijk staat de omgeving van Giethoorn centraal. Het idyllische dorp is wereldberoemd dankzij de vele bruggetjes, kanalen en sloepjes die in de vaarten dobberen. Giethoorn ligt midden in Nationaal Park Weerribben-Wieden, een natuurgebied van 6.000 hectare aan water, riet, moerasbossen en weilanden. Tijdens deze route fiets je dwars door dit waterrijke gebied, waar het landschap voortdurend lijkt te veranderen.
De route start in Steenwijk, een stad met een rijke historie en een levendig centrum. In de 16e eeuw werd hier flink gevochten tijdens de Tachtigjarige Oorlog, wat je nog altijd terugziet in de oude stadsmuren en grachten. Een sfeervolle plek om je tocht te beginnen.
Verderop in de route kom je door Meppel. Deze gezellige stad heeft een compact centrum met leuke winkels, terrassen en grachten. Meppel is bovendien een van de startplaatsen van de Drentse Fietsvierdaagse, niet voor niets, want ook buiten de stad ligt het landschap uitnodigend open.
Een route vol water, historie en afwisseling. Ideaal voor een ontspannen dag op de fiets.
M. Vaarkamp
Hele mooie gevarieerde route die iedereen eigenlijk gefietst moet hebben. Bij kp 31 zijn we even richting 30 gegaan om in Steenwijk rond te kijken en een hapje te eten. Parkeren kan bij station Meppel en dan naar kp 70.
Hannie
Mooie tocht, landelijk en waterrijk , brede fietspaden en meestal rustige landweggetjes, Giethoorn prima tussenstop.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten




Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!



