
Fietsroute door de Nieuwkoopse Plassen


Ter Aar, Noorden, Noordeinde
De Nieuwkoopse Plassen, een indrukwekkend natuurgebied van maar liefst 1400 hectare groot, geven op het eerste gezicht een typisch Hollands landschap weer. Maar voor echte natuurliefhebbers is dit gebied een ware schatkamer, vooral op het gebied van vogels en dieren. Hier in dit uitgestrekte laagveengebied kun je onder andere de purperreiger, noordse woelmuis, diverse marterachtigen en er is zelfs een lepelaar ontdekken.
Tijdens je fietstocht kom je ook door het charmante plaatsje Ter Aar. De naam Ter Aar vindt zijn oorsprong in het riviertje 'De Aar', tegenwoordig het Aarkanaal. In Ter Aar vind je het Cultuur historisch museum, waar je leert over het leven van vroeger in dit polderlandschap. Bij het museum hoort ook een ouderwets kruidenierswinkeltje, zoals je die voor de oorlog nog tegen kwam.
Terwijl je door dit waterrijke landschap fietst, kun je uitgebreid vogels spotten en genieten van de serene rust om je heen. Maak gerust een tussenstop bij een van de prachtige natuurgebieden of geniet van het landschap terwijl je ontspannen fietst.
Hier kun je jouw route uitbreiden met afstapmomenten


Nog geen afstapmomenten toegevoegd
Gefeliciteerd met je fietsroute!

